Logo…? Nawet sobie nie zdawałem sprawy ile czasu poświęcimy na ten element. To było kilkanaście spotkań, telefonów, wiadomości. Za poświęcony czas i za efekt pracy, Twórcy znaku Chodź na dwór, bardzo dziękujmy.

Dlaczego taka czarna postać i kolorowe kulki? Dlaczego te kule mają akurat takie kolory? To trwało naprawdę długo. Na początku chciałem, aby były widoczne gry, drzewo, słońce, woda oraz postać dziecka w ruchu. Było sporo koncepcji. Jedną z nich to postać przeskakująca plamę, czyli coś zmiennego, dynamicznego, nietypowego… czyli jak nasze dzieci. Plama się ciągle zmienia, co chwilę przybiera inne kształty. Tak samo nasze dzieci, codziennie nabierają doświadczeń, obserwują, próbują nowych wyzwań. Każde dziecko rozwija się inaczej, jedni grają w piłkę, inni w szachy. Jedni jeżdżą rowerem, inni wolą spacerować🎲🚲⛹️‍♀️🏊‍♂️🏀🚶‍♂️🚶‍♀️.

Plamy zastąpiliśmy kulami, które kiedyś zmienią się w ciekawe plamy… obiecujemy! Kolorowe kule to też elementy naszych gier RODZINNYCH, OGRODOWYCH, KOLOROWYCH. Dzieci godzinami są w stanie bawić się okrągłymi kulkami, kolorowymi piłeczkami, dyskami…

Ruch w naszym LOGO chcemy pokazać poprzez położenie czarnej postaci nad kolorowymi kulkami. Na logo głównym kolano jest między pierwszą, a drugą kulą, natomiast w innym elemencie postać stara się przeskoczyć przez wszystkie trzy kule…Pamiętam jak zlecałem pierwsze koszulki do druku.. Zapomniałem przedstawić tej ważnej dla nas koncepcji i na przedniej i tylnej stronie koszulki kolorowe kulki były przyprasowane tak samo 😉 Pan był naprawdę w szoku jak zacząłem opowiadać, że logo jest dynamiczne..

Każda kolorowa kula kojarzy nam się z przyrodą, naturą, wolnością..

Żółta kula to słońce, promienie, które dają nam dodatkowy zastrzyk energii do skoku, spacerów oraz innych aktywności na świeżym powietrzu… To kolor ciepły i pozytywny, daje nam radość, optymizm i pobudzenie oraz pozytywne emocje. Żółty to kolor wakacji, plaży, wspomnień oraz potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem. Żółty daje radość życia, energie i twórcze podejście do działania

Zielona kula to trawa, drzewa, odrodzenie roślin po okresie spoczynku, nowe wrażenia, emocje ale również harmonia… Zielony to symbol nadziei, wolność i szczęście.

Niebieska kula to woda, niebo, morze, jezioro, niezapominajka…. To czas spędzony z najbliższymi w ulubionym miejscu. To dynamizm i kreatywność. Spacery i pierwsza przyjaźń 😉 Oczywiście to wszystko na dworze.

Zachęcamy aby spędzać czas na dworze🌳🌤🌧🌙, bliżej natury, bez monitorów. Z takim założeniem działamy. Chcemy proponować kolejne projekty🥏🏸. Będziemy tworzyć kolejne gry, organizować spotkania oraz inicjatywy. Chcemy pomagać w wyrównaniu szans i dostępie do aktywności fizycznych różnych pokoleń, ale o tym zagadnieniu poświęcimy specjalny artykuł.

Chodź na dwór, nie siedź w domu!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.