Chodź na dwór to kolejny projekt. Tworzymy z dziećmi zestawy gier, które będą służyły do spędzenia czasu na dworze przez rodziny, przyjaciół, znajomych. Są one dla ludzi, którzy cenią zabawę i chcą spędzić czas wspólnie z bliskimi. Jestem przekonany, że to przyczyni się do umocnienia więzi między najbliższymi.

W tej zakładce znajdą Państwo różne propozycje gier i zabaw. Zachęcam do zapoznania się z nimi oraz do spędzenia czasu na dworze:

 

  1. Disc golf –to gra, podczas której zawodnik rzuca specjalnym dyskiem do celu, którym jest kosz z łańcuchami wyłapującymi “latające talerze”. Zestaw zawiera kosz przenośny oraz dyski i przeznaczony jest do gry na trawie.
  2. Kości – gra dla 2 – 4 graczy. Gra, dzięki której ćwiczymy skłony, podstawowe zadania matematyczne oraz szacowanie. Jest 13 kolejek, a każdy gracz rzuca maksymalnie 2 razy. Zestaw zawiera pięć drewnianych kostek z oczkami i wiadra do rzucania.
  3. Kółko i krzyżyk– Gra strategiczna rozgrywana przez dwóch graczy. Zawodnicy rzucają woreczkami z pestkami po wiśniach do pola oznaczonego na ziemi za pomocą taśm. Gra weryfikuje celność i strategiczne myślenie.
  4. Przenośna bramka ogrodowa – bramka wykorzystywana do zabaw oraz  konkursów.
  5. Drabiniasty golf – gra rodzinna, dostępna dla każdego od 4 roku życia. Wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie 21 punktów.
  6. Cornhole – Sprawdź swoja celność. Rodzinna gra drużynowa lub pojedynek między dwoma osobami. Należy z ustalonej odległości trafić specjalnymi woreczkami do 15 cm otworu. Drewniana płaszczyzna z otworem jest ustawiona pod lekkim kątem do gracza.
  7. Spadające kule – to bardzo ciekawa rodzinna gra. Rozwija myślenie przyczynowo skutkowe, pomaga w rozwoju ruchowym i utrwala proste działania matematyczne.
  8. Podwórkowy badminton – nasz zestaw jest przeznaczony dla dwóch graczy. Siatka jest szeroka na 6 metrów. Szerokość siatki jest zgodna z normami czyli 76 cm, a górna taśma jest ustawiona na wysokości 152 cm od ziemi.
  9. Rurorzut– tak nazwał tą grę nasz Staś. Podczas gry sprawdzisz swoją precyzję i celność rzutu. 4 piłkami musimy zdobyć „oczko”, czyli 21 punktów.
  10. Giant -Yenga – to 54 drewniane klocki o długości 18 cm i szerokości 6 cm z kolorowymi szczytami. Dodatkowo kolorowa kostka, która rozpoczyna grę i wyznacza jakiego koloru klocek należy wyciągnąć i ustawić na górze układanki.