Spadające kule, to bardzo ciekawa gra dla rodzin i dzieci powyżej piątego roku życia. Rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe, pomaga w rozwoju ruchowym i utrwala proste działania matematyczne.

Gra składa się z dziurkowanej siatki, kolorowych piłek plastikowych oraz patyków. Do zestawu jest stolik z dziurą oraz dodatkowe pojemniki na spadające piłeczki.

Cel gry:

Delikatne wyciąganie patyków z siatki tak, aby jak najmniej piłek spadło na ziemię.

Przygotowanie gry:

  1. Ustaw drewniany stolik na płaskim podłożu (zalecane miejsce to trawnik)
  2. Ustaw metalową siatkę na stoliku drewnianym
  3. Przymocuj dolna siatkę za pomocą żabek do stolika.
  4. Powtykaj 25 sztuk kijków w metalową siatkę poziomo do podłoża.  Kulki zamontuj w środkowym obszarze siatki, w różnej konfiguracji.
  5. Jeśli wszystkie kijki są zamocowane nasyp do środka 50 plastikowych kulek. Jeśli jakaś piłeczka przeleci i spadnie na podłoże, wrzuć ja ponownie. Grę zaczynamy jeśli  wszystkie piłeczki będą nad drewnianymi patykami.

Zasady gry:

  1. Liczba gra od 2 do 4 osób.  Odliczamy od 1 do 4 przy czterech graczach. Wybiera się gracza który zaczyna. A następnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
  2. Podczas każdej rundy wybierz jakikolwiek kij i wyciągnij go delikatnie z metalowej siatki, starając się nie poruszyć piłeczki aby nie spadła. Kij który dotknie zawodnik musi być wyciągnięty. Uwaga. Podczas wyciągania kijka można przytrzymać siatkowaną tubę.
  3. Po wyjęciu kija odłóż go na bok. Kolej na kolejnego zawodnika.

UWAGA: Zawodnik nie skończył rundy, zanim kolejny gracz nie złapie drewnianego kijka. Jakakolwiek kulka spadnie zanim następny gracz dotknie kijka, zostanie ona doliczona do wyniku poprzedniego gracza.